حقایق کتمان شده concealed facts

این وب بین المللی است و از بیش از 70 کشور در سراسر جهان بازدید کننده دارد Please comment
مشخصات بلاگ

... جنگ نرم؛ یعنی جنگ به وسیله‌ی ابزارهای فرهنگی، به وسیله‌ی نفوذ، به وسیله‌ی دروغ، به وسیله‌ی شایعه‌پراکنی؛ با ابزارهای پیشرفته‌ای که امروز وجود دارد، ابزارهای ارتباطی ای که ده سال قبل و پانزده سال قبل و سی سال قبل نبود، امروز گسترش پیدا کرده. جنگ نرم یعنی ایجاد تردید در دلها و ذهنهای مردم. "بیانات مقام معظم رهبری در دیدار جمع کثیری از بسیجیان کشور 4/9/1388"

در این وبلاگ قصد دارم واقعیت های کتمان شده در مورد اسلام و مبانی آن و سیره بزرگان اسلامی را به زبان ساده و روشن، برای مردم جهان که دور از کشورهای اسلامی هستند و به جبر رسانه ها مدام خبرها و تبلیغات دروغ در این موضوعات می شنوند به نمایش بگذارم.

بنابر این محوریت زبان در این وبلاگ، زبان رسمی دنیا یعنی زبان انگلیسی است.

This web is international and has many visitors from more than 70 countries throughout the world

Please comment

Image result for ‫خانواده خوشبخت مذهبی‬‎


درباره نظام خانواده و شکل گیرى و اهمیت آن رهنمودهاى فراوانى در متون دینى ما ـ اعم از کتاب و سنت ـ وارد شده است.

About the formation of family and the importance entered many guide in our religious texts such as the Book and Sunnah lines.


خانواده (زن و شوهر) در قرآن کریم آیاتى از از آیات خدا و مایه آرامش روحى شمرده شده است، چنانکه خداوند فرموده است:

Family (husband and wife) in the Holy Qur'an is a verses of  Allah's verses and is considered a source of spiritual comfort, as God has said:

(ومن آیاته ان خلق لکم من انفسکم ازواجا لتسکنوا الیها وجعل بینکم مودة ورحمة ان فى ذلک لآیات لقوم یتفکرون) (روم، 30/21).

«و از نشانه هاى او این که همسرانى از جنس خودتان براى شما آفرید تا در کنار آنان آرامش یابید، و در میانتان مودت و رحمت قرار داد; در این نشانه هایى است براى گروهى که تفکّر مى کنند».([1])

and of his signs is that he created for you wives from among yourselves, that you might reside with them, and has put kindness and mercy between you. surely, there are signs in this for those who think.

AL-ROOM (THE ROMANS)/ 21

در جاى دیگر از زن و مرد به عنوان لباس یاد شده است:

In Elsewhere men and women are referred as clothing:

(هن لباس لکم وانتم لباس لهن) (بقره، 2/187).

«آنها لباس شما هستند، و شما لباس آنها; (هردو زینت هم و سبب حفظ یکدیگرید».

They are raiments for you, as you are raiments for them

AL-BAQARA (THE COW) /187

 

لباس وسیله پوشش و حفاظت براى بدن است. و به قول علامه طباطبایى در این آیه استعاره بسى لطیف به کار برده شده است. زن براى مرد و مرد براى زن به عنوان لباس و پوشش مى باشد که همدیگر را از آلودگى و فجور محافظت مى کند.([2]) و نیز همانطورى که لباس مایه زینت و زیبایى براى انسان است ، زن و مرد نیز مایه زینت و زیبایى براى یکدیگر است.

Wear is a device to cover and protect the body and According to Allameh Tabatabai in this verse,a very subtle metaphor is used.

Female to male, male to female is as clothing to protect themselves from infection. And  as well as the clothes is a source of splendor and beauty for human, men and women are a source of splendor and beauty to each other.

 

حقوق زن و مرد در اسلام:

Men and women's rights in Islam:

حضرت محمد صلی الله علیه و آله فرمود :حق مرد بر زن  این است که او را اطاعت کند و سرپیچی نکند و از خانه چیزی را بدون اجازه او تصدق ندهد و بی اجازه او روزه مستحبی نگیرد و از منزل خارج نشود مگر به اذن و اجازه او و اگر بدون اجازه او از خانه خارج شود ، ملائکه آسمان و زمین و فرشته های غضب و رحمت او را لعنت می کنند تا وقتی که به منزل برگردد.

Prophet Muhammad PBUH said:

The right of men to women is that she would obey him and does not charity any of the household items without his permission. 

Not fasting without letting him,and does not leave the house without his permission and consent , If she leave the house without his permission, the angels of heaven and earth, and the angel of wrath and mercy curse him until she return home.


حضرت محمد صلی الله علیه و آله وسلم فرموده اند :

به پدرانتان نیکی کنید تا فرزندانتان بر شما نیکی کنند و از زنان مردم دیده بپوشانید تا زنانتان پاک دامن بمانند.

Prophet Muhammad PBUH said:

Do good to your fathers until your children do good with you

And Cover the eyes of the women to stay your wives virtuous.

 

 امام محمد باقر علیه السلام فرموده اند :


به راستی که خداوند عزوجل بر زنان و مردان جهاد را واجب کرده است اما جهاد مردان آن است که (برای حفظ دین و مملکت) مال و خون خود را بذل کنند تا در راه خدا کشته شوند و اما جهاد زن آن است که در مقابل دشواری های زندگی همسرش صبر کند.

و نیز فرمودند : جهاد زن مواظبت مراقبت و نگهداری شوهر است.

:Imam Muhammad Baqir (PBUH) said

Indeed, Allah has made Jihad obligatory for women and men, but the Jihad of men is paying with  property and their blood to be killed in Allah's way (To keep religion and state)

And the Jihad Of women is to be patient in the difficulties of his life.

And said Jihad of woman is caring husband.

موافقین ۱ مخالفین ۰ ۹۴/۰۳/۲۳

نظرات  (۳)

۲۷ خرداد ۹۴ ، ۲۳:۴۱ آبجی خانوم
بسیار عالی

ترجمه این نوع مطالب اقدام بسیار پسندیده ای هست
تنها مانع موجود بر سر شادمانی و نشاط، اعتقاد شما به وجود مانع بر این راه است. به همین دلیل راه را اشتباه می روید و گرفتار مشکل می شوید. الهی قمشه ای

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی