حقایق کتمان شده concealed facts

این وب بین المللی است و از بیش از 70 کشور در سراسر جهان بازدید کننده دارد Please comment
مشخصات بلاگ

... جنگ نرم؛ یعنی جنگ به وسیله‌ی ابزارهای فرهنگی، به وسیله‌ی نفوذ، به وسیله‌ی دروغ، به وسیله‌ی شایعه‌پراکنی؛ با ابزارهای پیشرفته‌ای که امروز وجود دارد، ابزارهای ارتباطی ای که ده سال قبل و پانزده سال قبل و سی سال قبل نبود، امروز گسترش پیدا کرده. جنگ نرم یعنی ایجاد تردید در دلها و ذهنهای مردم. "بیانات مقام معظم رهبری در دیدار جمع کثیری از بسیجیان کشور 4/9/1388"

در این وبلاگ قصد دارم واقعیت های کتمان شده در مورد اسلام و مبانی آن و سیره بزرگان اسلامی را به زبان ساده و روشن، برای مردم جهان که دور از کشورهای اسلامی هستند و به جبر رسانه ها مدام خبرها و تبلیغات دروغ در این موضوعات می شنوند به نمایش بگذارم.

بنابر این محوریت زبان در این وبلاگ، زبان رسمی دنیا یعنی زبان انگلیسی است.

This web is international and has many visitors from more than 70 countries throughout the world

Please comment

۸ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۴ ثبت شده است

پنجشنبه, ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۴، ۱۲:۲۴ ب.ظ

چرا یک توافق خوب امکان‌پذیر نیست؟

مذاکرات هسته‌ای دوباره به فاز پنهان بازگشته است. براساس چارچوبی که بنا بود اصلاح شود – و نشد - متنی در حال نوشته شدن است که سهم ملت از جزئیات آن، بیش از یک عکس محو و مبهم گرفته‌شده با تلفن همراه از اتاق مذاکرات نیست. رفتار تیم مذاکره‌کننده در ایران هیچ امیدی برنمی‌انگیزد که براساس آن بتوان حتی به طور نسبی مطمئن بود یک توافق خوب در راه است. اخیرا به نظر می‌رسد دوستان مذاکره‌کننده بنا دارند حتی باب گفت‌وگو و مناظره با منتقدان را هم ببندند و بی‌توجه به نقدها کار خود را پیش ببرند. در سوی مقابل، آمریکایی‌ها سرخوشند که هر چه می‌خواسته‌اند از تیم مذاکره‌کننده آقای روحانی گرفته‌اند. کری از خشنودی خود خبر می‌دهد، مونیز می‌گوید مطمئن است آمریکا به یک توافق خوب با ایران خواهد رسید، مدیر سیا از حجم امتیازهایی که ایران داده ابراز تعجب می‌کند و سنای آمریکا هم مطمئن از اینکه امتیازهایی که تیم مذاکره‌کننده ایران داده حتی از برآوردهای سرویس‌های اطلاعاتی غربی بهتر است، طرحی را تصویب می‌کند که نتیجه آن به احتمال بسیار زیاد همان خواهد بود که اوباما می‌خواهد؛ تصویب توافق در کنگره. صرف نظر از جزئیات متنی که نوشته می‌شود، یک سلسله ملاک‌های پیشینی وجود دارد که به ما کمک می‌کند در این باره قضاوت کنیم که آیا این فرآیند اساسا می‌تواند به یک توافق خوب منجر شود یا نه. بنا به تعریف، توافق خوب در اینجا توافقی است که زیرساخت تحریم‌ها را برمی‌چیند و صرفا در ازای اطمینان از صلح‌آمیز بودن ماهیت برنامه هسته‌ای ایران، زیرساخت برنامه هسته‌ای ایران طبق معاهده را حفظ می‌کند. به دلایل زیر، من تصور می‌کنم یک توافق خوب نه‌تنها در راه نیست بلکه اساسا امکان‌پذیر هم نیست.

1- دلیل نخست این است که این مذاکرات بر یک مبنای فنی اشتباه بنا نهاده شده است. 2طرف به جای اینکه درباره شیوه‌های اطمینان یافتن از ماهیت صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای ایران بحث کنند، در این باره مذاکره می‌کنند که برنامه فعلی به چه نحو باید محدود شود تا اگر روزی تغییر ماهیت داد، آمریکایی‌ها زمان کافی برای بمباران کردن آن را داشته باشند! مفهوم «کاهش زمان گریز هسته‌ای» که اصلی‌ترین هدف فنی مذاکرات است، هیچ معنایی جز این ندارد و همه پارامترهای فنی توافق هم از دل همین مفهوم من‌درآوردی بیرون کشیده شده است.

2- دومین دلیل این است که این مذاکرات

- همچون مذاکرات سال‌های 82 تا 84- بر اصل سیاسی بی‌سر و تهی به نام اعتمادسازی استوار شده است. تیم ایرانی پذیرفته است مشکل اصلی میان ایران و غرب، بی‌اعتمادی غربی‌ها به ایران است و برای رفع این بی‌اعتمادی، ایران باید برای مدت زمانی بسیار طولانی، استثنا بودن خود از معاهده NPT را پذیرفته و دست به انجام اقدامات اعتمادساز فراتر از همه مقررات بین‌المللی بزند. بدتر از این، مبنای مفهوم اعتمادسازی این است که ایران نه تنها باید نگرانی‌های ساختگی غربی‌ها درباره برنامه هسته‌ای خود را به رسمیت بشناسد بلکه باید این نگرانی‌ها را دقیقا به همان شیوه‌ای رفع کند که آنها می‌خواهند و حتی اجازه مذاکره درباره روش را هم نخواهد داشت. اعتمادسازی به معنای دقیق کلمه یک مفهوم بی‌مبنا (Baseless) است. هیچ مجموعه مقررات هادی بین‌المللی یا حتی رویه‌های تجربه شده جهانی وجود ندارد که حدود و ثغور این مفهوم را روشن و معین کند که اعتماد چیست و چگونه ساخته می‌شود. به تعبیر دقیق‌تر، اعتمادسازی یک مفهوم دلبخواهی است. اعتماد چه زمانی ساخته می‌شود: وقتی غربی‌ها دلشان بخواهد! و اگر دلشان نخواست؟ اعتمادسازی – به معنای تعطیلی همه آنچه غربی‌ها را نگران کرده - ادامه خواهد داشت. همین حالا بخشی از مذاکرات مربوط به این است که تحریم‌ها به طور کامل تنها زمانی لغو خواهد شد (لابد پس از چند 10 سال) که آژانس نسبت به ماهیت صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای ایران اعلام اعتماد کند و این خود مشروط به حل کامل PMD، تعیین تکلیف برنامه موشک‌های بالستیک ایران (که آمریکا اساسا آن را به عنوان یک برنامه پرتاب کلاهک هسته‌ای تحلیل می‌کند)...

و همچنین اجرای طولانی‌مدت پروتکل الحاقی شده است. وقتی طرفی مانند آمریکا می‌گوید تنها در صورت تحقق این شروط به ایران اعتماد خواهد کرد، در واقع می‌خواهد بگوید چنین اعتمادی هرگز رخ نخواهد داد و ایران هر تعهدی را که در برنامه جامع اقدام مشترک می‌پذیرد باید الی‌الابد حفظ کند.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۱ ۳۱ ارديبهشت ۹۴ ، ۱۲:۲۴
بـــــــــانـــــــــــو
چهارشنبه, ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۴، ۱۰:۴۶ ب.ظ

پاک است خدا Glory Allah ( children story )

Glory Allah ( children story )

پاک است خدا (داستان کودکان - خداشناسی)
مجید صبح زود،آفتاب نزده ازخواب بیدارشد.از پنجره بیرون را نگاه کرد.((طوقی))کبوتر زیبا و((ملوس))گربه ی عزیزش را ندید،باخودش گفت: حتما آنها توی باغ هستند. بعد لباسش راپوشید و رفت بیرون .Majid woke up early in the morning. He looked out the window, but didn,t see his beautiful dove (Toghi) and beloved cat (Malus) , said with himself: They must be in the garden.

 Then put on his clothes and went out.

((ملوس))زیر درخت بزرگی لم داده بود و داشت حمام می گرفت (بازبان بدنش را لیس می زد)! مجید نزدیک او رفت و گفت: صبح به خیر ملوس!   ملوس هم جواب داد: صبح توهم به خیر مجید!   مجید پرسید: پس طوقی کجاس؟ ملوس جواب داد:بالای آن درخت با گنجشک ها بازی می کند. مجید کنار ملوس نشست و مشغول تماشای طوقی و گنجشک ها شد. بعد گفت: آواز پرنده ها چه قدر در صبح زیباست ! آدم چه قدر خوشحال میشود!

 Malus was lying under the tree and was licking his body.

Majid went close it and said: goodmorning Malus

Malus said too: Goodmorning.


 Majid asked: Where is Toghi?

Malus replied: he,s playing with sparrows on top of the tree.

Majid sat next the Malus and watched Toghi and sparrows. So said: How beautiful birds singing in the morning! How makes hapy Man!

ملوس گفت: راست می گویی، پاک است خدایی که این صداهای زیبا را به این پرندگان داده است. طوقی همین که مجید رادید، ازبالای درخت زود پائین پرید روی پرچین نشست. بال و پری تکان داد و گفت:مجید! خورشید را نگاه کن سُبْحانَ الله

چه قدر رنگ آسمان را قشنگ کرده است!  مجید رو کرد به طوقی و پرسید: ملوس هم گفت پاک است خدا و تو هم الآن گفتی: سُبْحانَ الله، معنای این کلمه ها چیست؟

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۳۰ ارديبهشت ۹۴ ، ۲۲:۴۶
بـــــــــانـــــــــــو

بیانات امام خامنه ای در دانشگاه افسرى و تربیت پاسداری امام حسین علیه‌السلام 1394/2/30

   speech delivered on May 20, 2015 by Ayatollah Khamenei in Military University of Imam Hussein 

حالا در همین مذاکرات باز حرفهای تازه‌ای میزنند. [مثلا] بازرسی‌ها، گفتیم که اجازه نمیدهیم از هیچ‌یک از مراکز نظامی هیچ بازرسی‌ای از سوی بیگانگان صورت بگیرد. میگویند بایستی ما بیاییم با دانشمندان شما مصاحبه کنیم یعنی در واقع بازجویی کنیم. ما اجازه نمیدهیم به حریم دانشمندان هسته‌ای ما و دانشمندان در هر رشته‌ی حسّاس و مهمّی، اندک‌اهانتی بشود. من اجازه نمیدهم بیگانگان بیایند با داشمندان ما، با فرزندان برجسته و عزیز ملّت ایران که این دانش گسترده را به اینجا رسانده‌اند، بخواهند بنشینند حرف بزنند. در دنیا هیچ عاقلی اجازه نمیدهد، هیچ دولتی اجازه نمیدهد؛ دانشمندانشان را مخفی میکنند، نمیگذارند اسمهایشان را هم کسی بفهمد. دشمن پُررو و وقیح توقّع دارد اجازه بدهند راه را باز کنند و بیایند با دانشمندان ما، با اساتید ما، با محقّقین ما گفتگو کنند، مذاکره کنند. درباره‌ی چه؟ درباره‌ی یک پیشرفت اساسی بومی علمی در کشور. این اجازه مطلقاً داده نخواهد شد؛ این را هم دشمنان بدانند، هم کسانی که منتظرند ببینند تصمیم نظام جمهوری اسلامی چه میشود، بدانند.


Now at the same negotiations they say new  professional. For example Inspection, We said we never allow Stranges to search our Military Centers. They say we should Interview with your Scientists, In fact they want to question of them

We never let They insult Privacy of our nuclear scientists or the scientists In every Critical series . I never let strangers Interview with our scientists who have Receipted This extensive knowledge here.

Any wise in the world do not allow that, any Government do not allow that, all hide their scientists and don,t allow No one know their names. The Shameless enemy  expects we allow them,  Absolutely will not be allowed.

 مسئولین عزیز ما که در این میدان با شجاعت حرکت میکنند، بدانند تنها راه مقابله‌ی با دشمن وقیح، عزم راسخ و عدم انفعال است؛ اینها باید بتوانند پیام ملّت ایران و عظمت ملّت ایران را در مذاکرات نشان بدهند. همه‌ی ما - هرکدام و در هرجا - کسانی هستیم که به برکت انقلاب اسلامی این توفیق را پیدا کردیم مسئولیّتی داشته باشیم. پیش‌کِسوت‌های شما - شما به‌عنوان یک جوان دانشجوی درس‌خوانِ دارای آرزوهای بلند - در بخشهای مختلف، همه‌ی اینها این افتخار را دارند که برای نظام اسلامی، برای رسیدن به آن اهداف و آرمانهای بلند دارند تلاش میکنند؛ خدمتگزاری میکنند؛ همه خدمتگزاریم؛ این حقیر هم خدمتگزار همه‌ی شما هستم. همه‌ی ما وظیفه داریم در مقابل زورگویی دشمن، در مقابل وقاحت دشمن، در مقابل توقّعات بیجای دشمن و در مقابل توطئه‌های دشمن با کمال قدرت و استقامت بِایستیم.


Statesmen that are doing in the field with courage should know the only way to deal with the shameless  enemy  is strong will and lack of passion. You must show Iranian nation Message in the  negotiations. . All of us because of the Islamic Revolution have a responsibility.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۱ ۳۰ ارديبهشت ۹۴ ، ۲۲:۳۷
بـــــــــانـــــــــــو

بیانات امام خامنه ای در دانشگاه افسرى و تربیت پاسداری امام حسین علیه‌السلام 30/2/1394


ما عزّت خود را که به‌وسیله‌ی اسلام و نظام اسلامی و حرکت انقلابی و نگاه انقلابی و آرمانهای انقلابی به‌دست آمده است، از دست نخواهیم داد. امروز دشمنان مشغول چالش هستند و هر روزی یک‌جور چالشی را در مقابل جمهوری اسلامی ایران قرار میدهند؛ ما ابائی نداریم، ما بیمی نداریم. اگر ما جسم بی‌جان و بی‌تحرّکی بودیم، علیه ما چالشی وجود نداشت؛ ما متحرّکیم، ما زنده‌ایم، ما روبه‌رشدیم، ما فعّالیم، بنابراین باید انتظار داشته باشیم که در مقابل ما چالش به‌وجود بیاید و با قدرت، با توکّل به خدای متعال، با اعتماد به وعده‌ی الهی و با تکیه‌ی به نفس و اعتماد به نفس از این چالشها عبور خواهیم کرد. دشمنان ما بد فهمیدند، ملّت ایران را بد شناختند، مسئولین جمهوری اسلامی را درست نشناختند که حرف زور میزنند. در همین قضایای مذاکرات مربوط به مسائل هسته‌ای زورگویی میکنند، حرف میزنند؛ این نشانه‌ی آن است که ملّت را نشناخته‌اند؛ نشانه‌ی آن است که دولت ما را نشناخته‌اند؛ دولت ما هم تسلیم نخواهد شد، دولت ما هم جزو ملّت است، از سر همین ملّت است، برآمده‌ی از میان همین ملّت است، با همین آرمانها پیش رفته‌اند، با همین آرمانها رشد پیدا کرده‌اند. هرچه یک دولتی، یک ملّتی، مسئولینی در مقابل این دشمن عقب‌نشینی کنند، آنها جلو می‌آیند؛ آنها زیاده‌طلبند؛ آنها جز به استکبار و استعمار و سلطه‌ی بر ملّتها به چیزی قانع نیستند؛ هرچه بتوانند جلو می‌آیند؛ باید دیواره‌ی مستحکمی از عزم و توکّل و اقتدار ملّی در مقابل آنها به‌وجود آورد.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۳۰ ارديبهشت ۹۴ ، ۲۲:۲۳
بـــــــــانـــــــــــو

ما در داخل کشور خودمان، در عراق، در سوریه، در لبنان با کسانی که علیه تروریسم میجنگیدند همکاری کردیم، کمکشان کردیم، بازهم میکنیم؛

ما مقابل تروریسم هستیم.

خطرناک‌ترین و خبیث‌ترین تروریست‌های این منطقه صهیونیست‌ها هستند؛

ما با صهیونیست‌ها مواجه‌ایم و مقابلیم. به ما میگوید ایران از تروریسم حمایت میکند! شما از تروریسم حمایت میکنید؛

آمریکا حامی دولت تروریستی صهیونیست است؛ آمریکا داعش را به‌وجود آورد؛ آمریکا داعش را حمایت کرد؛

شما از تروریستهایی که در سوریه آدم میکُشند، آدم زنده را آتش میزنند، سینه‌ی مرده را میشکافند، قلبش را بیرون میکِشند و به دندان میکِشند، حمایت کردید؛ شما اینها را پشتیبانی کردید، شما به اینها دلگرمی دادید؛ هواپیماهای بی‌سرنشین شما در پاکستان و در افغانستان خانه‌های مردم را ویران کردند، مجالس عروسی مردم را عزا کردند - که در عراق هم همین اتّفاق افتاد - این کارها را شما دارید میکنید؛

تروریسم مال شما است؛ تروریست شما هستید. میگوید ایران تروریست [را حمایت میکند]؛ [کار] تروریستی کار شما است؛ ما با تروریسم مخالفیم و با هر تروریستی مبارزه خواهیم کرد. ما از هر مظلومی حمایت خواهیم کرد؛

امروز ملّت یمن مظلومند. دیگر از این ظلم بالاتر نیست که در ماه حرام - ماه رجب ماه حرام است - [مسلمانها را میکُشید.] مشرکین مکّه هم وقتی ماه رجب میشد، جنگ را قطع میکردند.


We have cooperated with those people who fought against terrorism in our country and in Iraq, Syria and Lebanon.

We helped them and we will continue to do that.

We are opposed to terrorism.

The most dangerous and vicious terrorists in the region are the Zionists.

We are faced with and opposed to the Zionists. They say to us that Iran supports terrorism. It is you who support terrorism!

It is America that supports the terrorist Zionist regime. It is America that created DAESH.

You supported those terrorists in Syria who kill people, burn individuals alive, tear open a dead man's chest and pull out and sink their teeth into hearts.

It was you who supported such terrorists. It was you who encouraged them. Your drones destroyed the people's houses in Pakistan and Afghanistan. They turned people's wedding ceremonies into funerals - this was done in Iraq. It is you who are doing such things.

Terrorism belongs to you. It is you who are terrorists. This is while you say that Iran supports terrorism. Terrorism is your job. We are opposed to terrorism and we fight against every terrorist.

We will support every innocent and oppressed person. Today, the people of Yemen have been oppressed. There is no oppression which is more severe than killing Muslims in a haraam month - the month is Rajab is a haraam month. Even the pagans in Makah used to stop wars when the month of Rajab arrived.۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۹ ارديبهشت ۹۴ ، ۱۱:۱۱
بـــــــــانـــــــــــو
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ ارديبهشت ۹۴ ، ۱۰:۵۸
بـــــــــانـــــــــــو
سه شنبه, ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۴، ۱۰:۴۶ ق.ظ

بعثت برای مقابله‌ی با «جاهلیّت» آمد.

بعثت برای مقابله‌ی با «جاهلیّت» آمد. جاهلیّت در ادبیات اسلامی، دوران قبل از طلوع نبوّت پیامبر مکرّم است.

 نباید تصوّر کرد که این جاهلیّت، مخصوص جزیرةالعرب و عربهای مکّه و حجاز و بقیّه‌ی نقاط بود؛ نه، آن جاهلیّتْ عمومیّت داشت؛

 ایرانِ آن روز هم غرق در جاهلیّت بود، امپراتوری رومِ آن روز هم غرق در جاهلیّت بود؛

اسلام و بعثت پیامبر برای مقابله‌ی با همه‌ی این جاهلیّت پدید آمد.

جاهلیّت فقط به معنای فقدان علم نیست؛ در تعبیرات اسلامی و در ادبیات اسلامی، جاهلیّت معنای بسیار وسیع‌تری دارد؛ بخشی از جاهلیّت، فقدان علم و نداشتن علم است امّا جاهلیّت به معنای وسیع عبارت است از غلبه و حاکمیّت نیروی شهوت و غضب انسانی بر محیط زندگی؛ این میشود جاهلیّت.

جاهلیّت یعنی جوامع انسانی، تحت تأثیر تمایلات شهوی و غضبیِ عمدتاً فرمانروایان خود به شکلی دربیاید که فضائل در آن گم بشود و رذائل حاکم بشود؛ این میشود جاهلیّت.

be'that emerged for confronting jahiliyya.

In Islamic literature, jahiliyya is the era before the emergence of the Holy Prophet's (s.w.a.) prophethood.

It should not be thought that jahiliyya was particular to the Arabian Peninsula and those Arab peoples living in Makkah, Hijaz and other Arab areas. This was not the case.

Jahiliyya was common everywhere. At that time, Iran was drowned in jahiliyya as well. The same was true of Rome. Islam and the Holy Prophet's (s.w.a.) be'that emerged to confront that jahiliyya.

 Jahiliyya does not only mean lack of knowledge. In Islamic terminology and literature, the meaning of jahiliyya is beyond this. Part of jahiliyya is lack of knowledge, but jahiliyya in its broad sense means the domination of human lust and rage over the environment of life.

 This is the meaning of jahiliyya. Jahiliyya means that human societies lose virtue and are subdued by evil mainly under the influence of their rulers' lust and rage. This is the meaning of jahiliyya.


بارک قائد الثورة الإسلامیة عید المبعث النبوی الشریف الکبیر و التاریخی للشعب الإیرانی و مسلمی العالم و لکل الناس الأحرار فی العالم، و أوضح أن البشریة بحاجة لدروس البعثة و إعادة قراءة هذه الدروس، مضیفاً: لقد کانت بعثة الرسول الأکرم (صلى الله علیه و آله) لمواجهة جاهلیة لم تکن مختصة بشبه الجزیرة العربیة بل کانت سائدة فی الإمبراطوریات الکبرى فی ذلک الزمن.

و اعتبر آیة الله العظمى السید الخامنئی أن العنصرین الأصلیین لهذه الجاهلیة هما «الشهوة» و «الغضب» ملفتاً: عمل الإسلام فی ذلک الزمن على مواجهة مساحة واسعة من الضلال فی حیاة البشر، و هو ضلال ناجم من ناحیة عن الشهوات النفسیة و الجنسیة المنفلتة، و من ناحیة أخرى ناتج عن سیادة الغضب و القسوة المدمرة.
۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۹ ارديبهشت ۹۴ ، ۱۰:۴۶
بـــــــــانـــــــــــو

The following is the full text of the speech delivered on May 16, 2015 by Ayatollah Khamenei,

the Supreme Leader of the Islamic Revolution,

in a meeting with government officials and the ambassadors of Islamic countries in the Islamic Republic of Iran.

The meeting was held on the occasion of the Holy Prophet's (s.w.a.) be'that


بیانات امام خامنه ای در دیدار مسئولان نظام و سفراى کشورهاى اسلامى

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۹ ارديبهشت ۹۴ ، ۱۰:۳۴
بـــــــــانـــــــــــو